Nëse Freddie Mercury do të ishte mace, kafsha shtëpiake me mustaqe që ka “çmendur” internetin

schedule08:30 - 5 Janar, 2022

schedule 08:30 - 5 Janar, 2022

Një mace me “mustaqe” ka rrëmbyer vëmendjen e përdoruesve të internetit, ku shumë e krahasojnë me yllin e Queen, Freddie Mercury. Ajo quhet “Mostacioli” dhe ka lindur me një njollë të zezë në buzën e sipërme që duket si mustaqe.

Macja u gjet nga pronarja e saj tani, Natalie, së bashku me tre vëllezërit e saj, kur ajo ishte vetëm një ditëshe. Por që atëherë, është bërë kafsha e preferuar e familjes, me mijëra fansa që komentojnë ngjashmërinë e saj me Freddie Mercury.

Mustaqet e Mostaccioli e bëjnë macen endacakë të dallohet. Ajo u shpëtua nga Natalie, një grua me bazë në Kaliforni, e cila gjeti kotelen me tre vëllezër e motra në kopshtin e nënës së saj.

Mustaqet e maces janë bërë edhe më të errëta me kalimin e kohës, duke e bërë edhe më të dukshme ngjashmërinë me Merkurin.

Mbi mustaqet e saj mbresëlënëse, Mostaccioli kishte edhe sy të gjelbërt depërtues. Njerëzit nxituan të bënin paralele mes koteles dhe këngëtares së Queen

Njerëzit shpejtuan të krahasonin Mostacciolin me Freddie Mercury dhe Groucho Markx. Kushdo që ajo dukej, të gjithë ranë dakord se ajo ishte e adhurueshme

/abcnews.al