Nelson Hysa në kërkim të fitores, shkodrani sfidon Muhamed Ali

schedule15:56 - 24 Shtator, 2022

schedule 15:56 - 24 Shtator, 2022

Boksieri shkodran, Nelson Hysa është duke shkëlqyer në boksin profesionist.

Para pak kohësh, boksieri shqiptar arriti të fitonte në Durrës kundër boksierit Pasalic, dhe tani Hysa është në kërkim të fitores së radhës.

Nelson Hysa, boksieri i peshave të rënda, do të ndeshet në Leverkusen të Gjermanisë ndaj boksierit Muhamed Ali Durmaz. Kjo është padyshim një ndeshje e fortë dhe shumë e rëndësishme, ku fituesi i kësaj sfide mund të bëhet kandidat për titullin WBF. Ndeshja do të zhvillohet sot dhe do të nisë rreth orës 18:30./ h.ll/abcnews.al