Negociatat në fazën përfundimtare, sa do të paguajë Barcelona për Alonso-n?

schedule12:15 - 8 Gusht, 2022

schedule 12:15 - 8 Gusht, 2022

Sipas gazetarit të njohur të merkatos Fabrizio Romano, negociatat mes Chelsea dhe Barcelonës janë në fazën përfundimtare për Alonson.

Mungojë vetëm disa detaje, ndërsa spanjolli po pret me padurim të zbarkojë në klubin e tij të ri.

Sa i përket ofertës përfundimtare, do të jetë më pak se 10 milion euro. Në mënyrë të arsyeshme me çmimin e vendosur nga Transfermarket: 12 milion./abcnews.al