Në spitalin e Pejës 67 pacientë marrin trajtim për koronavirus

schedule09:02 - 27 Janar, 2021

schedule 09:02 - 27 Janar, 2021

Në spitalin e përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 67 pacientë me Covid-19.

Autoritetet bëjnë me dije se 47 pacientë janë në oksigjeno-terapi, ndërsa nëntë pacientë janë në gjendje më të rëndë dhe dy të tjerë janë në respirator.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se tre pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve.

“Aktualisht 67 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht me COVID-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 47 pacientë janë në oksigjeno terapi ndërsa nga këta nëntë pacientë janë në gjendje më të rëndë dhe dy pacientë janë në respirator (CPAP)”, thuhet në njoftim.

/abcnews.al/