Në kërkim të medaljes së artë, Distria Krasniqi shkon në finale

schedule12:22 - 24 Mars, 2023

schedule 12:22 - 24 Mars, 2023

Distria Krasniqi nuk ka të ndalur dhe është në kërkim të medaljes së artë.

Xhudistja kosovare ka kaluar në finalen e madhe të “Grand Slam-it” të xhudos që po mbahet në Gjeorgji, duke siguruar kështu medaljen e argjendtë.

Ajo në gjysmëfinale e mposhtu xhudisten gjermane Macha Ballhaus, derisa tani do të luftojë për medaljen e artë./ h.ll/abcnews.al