Në fushë pas shumë muajsh, Andre Gomes: Everton bëri të pamundurën për mua

23:44 | 23/02/202023:440

Mesfushori i Everton, Andre Gomes, u rikthye pas shumë muajsh në fushat e blerta, duke u aktivizuar nga stoli në takimin kundër Arsenal. Portugezi, kampion Europe në 2016-ën, pësoi një dëmtim horror në takimin kundër Tottenham, gjatë muajit nëntor.

Pas ndeshjes kundër Arsenalit, Andre Gomes foli për SkySport, aty ku u shpreh: “Dua t’i falënderoj të gjithë, skuadra e Everton bëri të pamundurën për mua. Tifozët e Everton, por jo vetëm, të gjithë tifozët e futbollit më kanë uruar shërim të shpejtë.

Shumë futbollistë, ish-futbollistë dhe legjenda të futbollit më kanë dërguar mesazhe mbështetëse. Mesazhet e tyre më kanë motivuar, doja të rikthehesha sa më shpejt në fushën e lojës. Faleminderit shumë”, përfundoi Andre Gomes./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono