Ndryshimi i skemës, Milik me Vlahovic si pritet të rreshtohet Juventus kundër Bolonjës

schedule19:41 - 1 Tetor, 2022

schedule 19:41 - 1 Tetor, 2022

Juventusi, si të gjitha klubet evropiane, është kthyer në fushë. Skuadra do të ketë një ndeshje me Bolonja dhe nuk mund të bëhen më gabime. Humbja ndaj Monzës ishte shumë e dhimbshme, si gjithë fillimi i sezonit shkruan abcnews.al.

Juventus

Siç tha Massimiliano Allegri gjatë  konferenceës për shtyp, Locatelli dhe Rabiot do të startojnë nga minuta e parë dhe pritet të kthehet edhe Milik, i cili pas vuajtjes së pezullimit do të luajë me  Vlahovic. Gjithashtu pritet të zëvendësojë Perin-in me Schensny.

FORMACIONET E MUNDSHME:

JUVENTUS (3-5-2) : Schensny; Bremer, Bonucci, Danilo; Cuadrado, Locatelli, Paredes, McKenny, Kostic; Vlahovic, Milik.

BOLOGNA (3-5-1-1) : Skorupski; Medel, Lukumi, Sumaoro; Likoyannis, Dominguez, Schouten, Soriano, Cambiaso; Orsolini; Arnautovic. /G.D abcnews.al/