Ndërroi jetë pas një ataku kardiak kompozitori i shquar Aleksandër Lalo

schedule08:59 - 20 Nëntor, 2017

schedule 08:59 - 20 Nëntor, 2017

Ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur kompozitori i njohur shqiptar Aleksandër Lalo. Ai ishte në moshën 68 vjeçare dhe ndërroi jetë pas një arresti kardiak. Aleksandër Lalo është një ndër emrat më të shquar të muzikës shqiptarë që ka lënë firmën e tij në mjaft vepra. Ndër të tjera, kompozitori Aleksandër Lalo është autor i muzikës se shumë filmave të kinematografisë shqiptare, që kane mbetur nder vite ne memorien e publikut. Projekti i tij, për të cilin po punonte se fundit ishte pjesëmarrja në panelin e jurisë së spektaklit “C’est la vie” ne Tv Klan./abcnews.al