“Ndarje emocionuese”, Flick rrëfen largimin e Thiago Alcantara

schedule14:19 - 17 Shtator, 2020

schedule 14:19 - 17 Shtator, 2020

Thiago Alcantara do të jetë lojtar i Liverpool. Anglezët kanë gjetur gjuhën e përbashkët me Bayern Munich ditën e sotme dhe do të paguajnë 5 milion euro këtë sezon, ndërsa verën e ardhshme 20 të tjera plus bonuse.

Mesfushori spanjoll ua kishte komunikuar bavarezëve dëshirën për të provuar një aventurë të re, kurse shokëve se donte të transferohej te Liverpool. Ngërçi ishte marrëveshja mes klubeve, pasi Thiago kishte edhe një vit kontratë.

Tashmë mesfushori do të niset drejt Anglisë, ndërsa trajneri Hans Flick ka thënë fjalët e para për largimin e spanjollit.  “Thiago është një lojtar i jashtëzakonshëm, i cili ka pasur suksese të mëdha për shtatë vite me Bayern Munich.

Ai është një person i shkëlqyeshëm dhe një profesionist i jashtëzakonshëm. Ishte shumë emocionuese kur u përshëndet me ne sot”, ka deklaruar mes të tjerash trajneri i bavarezëve, në konferencën e sotme për shtyp. /abcnews.al