Napoli, rinovimi me Shqipërinë dhe shkaku i vizitës në Tiranë: Reja sqaron gjithçka

14:25 | 09/12/201914:250

Edoardo Reja ka ardhur në Shqipëri ditë e sotme. Trajneri i kombëtares flet në lidhje me interesimin e Napolit në një prononcim për mediat, teksa konfirmon edhe akordin e rinovimit me Armand Dukën, kreun e FSHF-së, për të vijuar aventurën në stolin e kombëtares kuqezi.

Italiani zbulon shkakun e kësaj vizite në vendin tonë. Të gjithë trajnerët e skuadrave përfaqësuese do të kenë një takim me Dukën, aty ku do të ketë një përmbledhje të punës së tyre.

Në Napoli unë kthehem gjithmonë, sepse më presin shumë gjëra të bukura. Kam shumë miq, kam raporte të mira me presidentin, qyteti më pëlqen shumë. Është e vërtetë që takimi ka të bëjë me rinovimin, por ne nuk kemi nevojë për letra apo shkrime.

Kemi folur praktikisht, sepse akordin e kemi gjetur prej kohësh. Sot jam së bashku me kolegët e mi të kombëtareve të moshave për të folur me presidentin dhe për të dëgjuar nëse ai është i kënaqur ose jo nga ne“, përfundon Edoardo Reja. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono