Muriqi futet mik, një tjetër shqiptar te Fenerbahce

schedule09:58 - 28 Nëntor, 2019

schedule 09:58 - 28 Nëntor, 2019

Vedat Muriqi është një nga lojtarët më të kërkuar te Fenerbahce. Gjiganti turk nuk ka ndërmend ta shesë pa ofertën e duhur. Sulmuesi ka bërë paraqitje të mirë dhe është pjesë e rëndësishme e formacionit. Veç golave në fushë, shtatlarti nga Prizreni mund të shënojë edhe një tjetër jashtë fushe.

Sulmuesi mund të ndihmojë që të bindë Florent Hadergjonajn të transferohet në kampionatin turk. Duke qenë se Isla është në fund të kontratës, te Fenerbahce po shikojnë për një lojtar që ta zëvendësojë. Lojtari i Kosovës është opsion, sikurse raportojnë mediat në Turqi.

Futbollisti 25-vjeçar është pjesë e Huddersfield Town në Championship dhe deri më tani është aktivizuar në 11 ndeshje. Vjet në Premier League u aktivizua në 24 ndeshje. Hadërgjonaj është pjesë e klubit anglez prej verës së vitit 2017 dhe dëshira e tyre është që ta shesin anësorin e djathtë. /abcnews.al

Florent Hadergjonaj, me fanellën e Huddersfield (Foto: Alamy.com)