Muriel: Duam me çdo kusht Evropën, kemi ende shumë për të dhënë

schedule15:30 - 8 Maj, 2022

schedule 15:30 - 8 Maj, 2022

Sulmuesi i Atalantas, Luis Muriel, foli në mikrofonat e “DAZN” pas fitores 1-3 ndaj Spezias, teksa ishte një nga autorët e golave.

“Ne jemi atje për Evropën, tashmë kemi hedhur shumë këtë sezon dhe do të përpiqemi ta përfundojmë mirë. Ne shënojmë 6 pikë, pastaj të shohim se çfarë do të bëjnë të tjerët”, theksoi fillimisht Muriel.

“Me shpirtin që kemi vënë gjithmonë në fushë, për të arritur qëllimet tona. Ata luajnë shumë, por edhe ne. Kemi një dëshirë të madhe dhe e tregojmë këtë. Bëmë shumë gabime në shtëpi dhe kjo nuk na lejoi të luftojmë për gola më të rëndësishëm. Megjithatë, ne kemi ende shumë për të dhënë dhe do të bëjmë gjithçka për të arritur Evropën.

Jam mirë, stërvitem në një mënyrë tjetër, jam më i pjekur dhe kjo më ka ndihmuar edhe si mashkull edhe si lojtar. Çdo lojë vajzat e mia më dërgojnë një video dhe sot ishte më e madhja. Më pas do ta shihni në rrjetet sociale”, përfundoi lojtari i Atalantës. /f.a/abcnews.al