Mungon avokatja, dështon seanca ndaj Shullazit

11:17 | 15/03/201911:170

Dështon sërish seanca për Emiljano Shullazin dhe grupin e tij. Shkak është bërë mungesa e avokates e cila mbron kryesisht Gilmando Danin. Kjo mungesë i kushtoi rëndë avokates, pasi u gjobit nga gjykata. Por, kjo mungesë çoi edhe në pezullimin e paraburgimit, deri në seancën e ardhshme, më 25 Mars.
Në Nëntor të vitit të shkuar, Shullazi dhe grupi i tij u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda me 54 vite burg në total. Ky vendim u ankimua nga mbrojtja si e padrejtë.

Sipas tyre, prokuroria nuk ka prova për akuzat që rëndojnë mbi të pandehurit. Ndërsa kujtojmë se mbi ta rëndojnë akuzat për, “Shtrëngim me anë të kanosjes për dhënie pasurie”, “Shkatërrim prone me eksploziv”, “Grup i strukturuar kriminal” dhe “Veprime në kuadër të grupit të strukturuar kriminal”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono