Muharrem Fejzo rrëfehet në tre dimensione

schedule16:15 - 3 Qershor, 2018

schedule 16:15 - 3 Qershor, 2018

Me emrin e Muharrem Fejzos janë të lidhur disa prej filmave të rëndësishëm të kinemasë shqiptare, si “Kapedani”, “Mësonjtorja”, “Muri i gjallë” apo “Operacioni i zjarrit”.  Por në një intervistë për ABC News, ai rrëfen tre dimensionet e artit, skulpturën, grimin dhe regjinë. Arkivi i filmit i organizoi edhe një ceremoni të veçantë për 85-vjetorin e lindjes së tij./abcnews.al