Mount Airy ,gruaja që fitoj për herë të 2-të llotari prej $50,000

schedule13:31 - 9 Nëntor, 2019

schedule 13:31 - 9 Nëntor, 2019

Gruaja 64-vjeçare Mount Airy u tha zyrtarëve të Maryland Lottery se ajo bleu bliete  për  lojën e re kur vizitoi dyqanin në  George Little në Westminster kur ndodhej me pushime.

“Bleva dy bileta dhe u ula në makinë dhe i gërvishta. E para ishte  jo fituese, por e dyta më bëri të bërtas nga gëzimi”.

Unë planifikoj t’i përdor këto para për të vazhduar kujdesin për anëtarët e familjes time  dhe të filloj një biznes që kujdeset  për të moshuarit me probleme, “tha ajo.”

Mount Airy  tha se çmimi i saj i parë është për projektin e saj për kujdesin ndaj të moshuarve dhe një program shkollimi  për studentët vendas. /abcnews.al