MotoGP/ Quantararo fiton Çmimin e Madh të Dohas, dy Ducati në pod

schedule20:36 - 4 Prill, 2021

schedule 20:36 - 4 Prill, 2021

Ditën e sotme është zhvilluar Çmimi i Madh i Dohës në MotoGP, ku fitues është shpallur Fabio Quantararo. Francezi ishte më i shpejti në pistë sonte.

Piloti i Yamahas e meritoi fitoren, pasi qëndroi në vendin e parë përgjatë gjithë garës. Podiumin e plotësojnë dy pilotit e Ducatit, Johann Zarco dhe Jorge Martin.

Një garë shumë e mirë kjo për skuaderinë e Yamahas, e cila arriti një rezultat shumë pozitiv. Tashmë për garën e radhës do të duhet të presim 15 gushtin, kur gara do të spostohet në Austri. /abcnews.al