Moti nis i kthjellët por gjatë ditës ka luhatje, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat

schedule07:17 - 11 Gusht, 2020

schedule 07:17 - 11 Gusht, 2020

Vendi ynë mbetet në ndikimin e kthjellimeve deri pas mesditës, kur vranësira kalimtare shfaqen nëpër territor. Pasditja zhvillon vranësirave në skajin Verior-Verilindor, ku do të këtë reshje te karakterit lokal.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 38°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor -Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.