Moti i keq dhe era e fortë, një tjetër person bie nga tarraca

schedule17:54 - 31 Mars, 2022

schedule 17:54 - 31 Mars, 2022

Për shkak të motit të keq dhe erës së fortë është shënuar një tjetër incident në jug të vendit ditën e sotme.

Një 55-vjeccar ka rënë nga tarraca e shtëpisë së tij ku ka qenë duke punuar.

Më herët një 40-vjeccar që ka qenë duke punuar në Dhërmi ka rënë nga kati i dytë.

Ndërkohë që për shkak të erës së fortë edhe një 26-vjeccar ka rënë nga lartësia në Kuccovë.

Njoftimi i policisë:

Më datë 31.03.2022, në lagjen “Pavarësia”, Vlorë, duke bërë disa rregullime në tarracën e banesës së tij, ka rënë nga  kati i tretë, shtetasi A. Sh., 55 vjeç, banues në Vlorë, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.