Moti – E shtunë, 24 Mars 2018

schedule11:38 - 24 Mars, 2018

schedule 11:38 - 24 Mars, 2018

Sipas MeteoAlb, moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, të cilat gjatë mesditës sjellin reshje të izoluara shiu e dëbore. Edhe pasditja dhe orët në vijim mbeten në kushtet e kthjellimeve me vranëira të herë pas hershme në të gjithë vendin.
Temperaturat e ajrit sërisht pësojnë një rënie me 2°C gjatë mëngjesit dhe orëve të mesditës në të gjithë territorin.
Era do të fryjë kryesisht mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verilindor, ndërsa në det dallgëzimi ulet në 3 – 4 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari