Moti – E premte, 23 Mars 2018

schedule13:06 - 23 Mars, 2018

schedule 13:06 - 23 Mars, 2018

Sipas MeteoAlb, gjatë gjithë ditës, moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, duke sjellë reshje afatshkurtra shiu dhe dëbore. Më të dukshme reshjet paraqiten gjatë paraditës në jug-qendër, ndërsa në mbrëmje në zonat veriore.
Temperaturat e ajrit ulen me 2°C gjatë mëngjesit, por mesdita do të ruajë vlera termike thuajse konstante.
Era do vijojë mesatare deri e fortë, me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi lindor, ndërsa në det dallgëzimi do të vijojë deri 6 ballë./abcnews.al