Moti – E mërkurë, 4 Prill 2018

schedule12:59 - 4 Prill, 2018

schedule 12:59 - 4 Prill, 2018

Sipas MeteoAlb, gjatë gjithë ditës, moti është dominuar nga kthjellime dhe vranësira kalimtare, më të shpeshta në zonat malore. Orët e mbrëmjes sjellin shtim të vranësirave në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit janë rritur lehtë në mëngjes, por rritje me 2 – 3°C kanë shënuar orët e mesditës.

Era paraqitet e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi jugperëndimor, duke gjeneruar në det dallgëzim 1 – 2 ballë./abcnews.al