Moti – E mërkurë, 2 Maj 2018

schedule14:32 - 2 Maj, 2018

schedule 14:32 - 2 Maj, 2018

Sipas MeteoAlb, gjatë paradites, kanë vijuar kthjellimet e vranësirat kalimtare; më të shpeshta në veri dhe zonat lindore.

Pas mesditës, vranësirat janë fuqizuar në vend, duke sjellë shira afatshkurtër në veri dhe pjesërisht në qendër, ndërsa zonat jugore vijojnë me kthjellime dhe alternime vranësirash.

Temperaturat e ajrit kanë pësuar rritje të lehtë në mëngjes dhe gjatë mesditës, duke Variuar nga 10 në 32°C.

Era do të fryjë mesatare, por e fortë në mbrëmje, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi juglindor, duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./abcnews.al