Moti – E mërkurë, 11 prill 2018

schedule15:18 - 11 Prill, 2018

schedule 15:18 - 11 Prill, 2018

Sipas MeteoAlb: Paraditja ka vijuar me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në pjesën më të madhe të vendit. NDERSA pasditja sjell kthjellime në zonat Perëndimore, por shira të izoluar në zonat Verilindore dhe Lindore të territorit.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke bërë që vlerat e tyre të luhaten nga 7 në 26°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor, ndërsa në det vijon dallgëzimi deri 2 ballë. /abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari