Moti – E martë, 3 Prill 2018

schedule13:14 - 3 Prill, 2018

schedule 13:14 - 3 Prill, 2018

Sipas Meteoalb, kthjellime dhe vranësira të lehta kanë dominuar të gjithë vendin, vranësira më të dukshme janë shfaqur në zonat malore.

Pasditja dhe orët vijuese sjellin vranësira më të shpeshta në territor.

Temperaturat e ajrit janë rritur lehtë gjatë mëngjesit por një rritje me të paktën 4°c është shënuar në vlerat termike të mesditës.

Era paraqitet kryesisht mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi jugperëndimor, ndërsa në det ka vijuar dallgëzim 1 – 2 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.al