Moti – E hënë, 22 Korrik 2019

schedule08:00 - 22 Korrik, 2019

schedule 08:00 - 22 Korrik, 2019

Sipas MeteoAlb: Moti ditën e hënë do të karakterizohet nga kthjellime dhe temperatura të larta deri në orët e vona të pasdites. Por mbrëmja dhe nata sjellin kalime vranësirash në zonat malore.

Temperaturat e ajrit rriten sërish në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga 17°C deri në 38°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë. /abcnews.al