Moti – E enjte, 12 prill 2018

schedule15:10 - 12 Prill, 2018

schedule 15:10 - 12 Prill, 2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellimet vijojne dominimin në territor deri pas mesditës kur vranësirat shtohen në territor duke sjellë shira afatshkurtër në zonat Lindore. Mbrëmja dhe gjatë natës, sjellin kryesisht kthjellime në pjesën më të madhe të vendit.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por rritje me 2°C sjell mesdita duke ngjitur maksimumin në territor, mbi 28°C.

Era paraqitet e lehtë, me shpejtësi 28 km/h nga Jugperëndimi duke krijuar në det dallgëzimi 1 – 2 ballë. /abcnews.al