Moti – E diel, 15 Prill 2018

schedule10:29 - 15 Prill, 2018

schedule 10:29 - 15 Prill, 2018

Sipas MeteoAlb, moti mbetet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta duke sjellë gjatë pjesës së dytë të ditës shira të përkohshëm në veri dhe zonat lindore. Pritet që kthjellime dhe vranësira të shpeshta të mbeten prezent edhe gjatë natës në territor.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në pjesën më të madhe të vendit përjashtuar një rënie me 2°C gjatë mesditës në zonat veriore.

Era do fryjë mesatare por shpesh-herë e fortë, me shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi juglindor, duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari