“Momenti më i mirë për t’u larguar”, sulmuesi shqiptar e mbyll me Zvicrën

schedule18:20 - 16 Korrik, 2021

schedule 18:20 - 16 Korrik, 2021

Admir Mehmedi ka vendosur të tërhiqet nga kombëtarja e Zvicrës. 30-vjeçari i Wolfsburg në Bundesliga, ekip me të cilin sezonin e ardhshëm do të luajë në grupet e Champions League, ka bërë publik vendimin e tij me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Sulmuesi me origjinë shqiptare ka luajtur me të gjithë grupmoshat e helvetëve, ndërsa me kombëtaren e madhe numëron 10 gola në 76 ndeshje. Mehmedi luajti Botërorin Brazil 2014, Euro 2016 dhe Euro 2020 me Zvicrën.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Admir Mehmedi (@admirmehmedi14)

Vendimtar ishte në kualifikimin ndaj Francës, përballje në të cilën realizoi saktë penalltinë e pestë dhe i dhuroi skuadrës së tij kalimin në çerekfinalet e Euro 2020. “Kam arritur në përfundimin që ky është momenti më i mirë për të thënë mjaft.

Euro 2020 ishte një pikë e shkëlqyer mbërritje. Jam krenar dhe mirënjohës që kam qenë në gjendje të përjetoj dhe shijoj gjithë këto vite me kombëtaren“, shkruan 30-vjeçari nga Gostivari. /abcnews.al