Miqësore pa fitues, ngecin Bylis dhe Flamurtari

schedule17:29 - 12 Tetor, 2019

schedule 17:29 - 12 Tetor, 2019

Pas Laçit të Starovës, ishte radha e Bylisit dhe Flamurtarit për të zbritur në fushë. Ekipi ballshiot zgjodhi Apoloninë për miqësore, takim që u zhvillua në stadiumin “Hasan Zyla” të Rrogozhinës.

Ndeshja përfundoi pa fitues dhe u mbyll 1-1. Donald Mellugja ishte autori i golit për kryesuesit e Superiores, ndërsa Mario Gjata shënoi për ekipin fierak.

Bylis do të tentojë të ruajë ecurinë pozitive edhe përballë Luftëtarit. Ndeshja e radhës zhvillohet në Gjirokastër dhe ekipi i Dovedan do të bëjë maksimumin për të vazhduar të qëndrojë në krye.

Flamurtari-Egnatia

As takimi Flamurtari-Egnatia nuk dhuroi fitues. Përballja e zhvilluar në pyllin e sodës përfundoi pa gola. Kuqezinjtë po kalojnë një moment të vështirë në kampionat dhe renditën të fundit me 2 pikë.

Rikthimi i kampionatit e dërgon Flamurtarin drejt Durrësit, në një përballje të komplikuar kundër një prej katër ekipeve kryesuese. /abcnews.al

Bylis – Apolonia 1-1
(Mellugja / Gjata)

Flamurtari – Egnatia 0-0