Milan vëzhgon talentin e Lazios,priten bisedimet e para

schedule16:29 - 27 Tetor, 2021

schedule 16:29 - 27 Tetor, 2021

Situata midis Luis Albertos dhe Lazios duket gjithnjë e më e tensionuar dhe e ardhmja e spanjollit duket larg kryeqytetit.

Mbi spanjollin është Milan , ku “djajtë e kuq” duken të interesuar për mesfushorin.

Lotito kërkon 50 milion euro për Alberton, por nisur nga situata aktuale lojtarit me klubin, pretendimet mund të ulen dhe jo vetëm në përfshirjen e një lojtari tjetër në këmbim.

Sipas “Corsport”, mund të ketë bisedime konkrete së shpejti midis Milan-it dhe lojtarit./abcnews.al