Michael Ngoo rikthehet te Tirana, e “zyrtarizon” vetë sulmuesi me agjentin e tij

schedule09:17 - 27 Korrik, 2021

schedule 09:17 - 27 Korrik, 2021

Tirana ka mundur të risjellë në “Selman Stermasi” Michael Ngoo. Pas tratativash të gjata më në fund presidenti Halili dhe sulmuesi kanë gjetur akordin dhe kanë mbyllur marrëveshjen për rikthimin e anglezit, pas një sezoni të dobët të tij në Qipro.

Megjithëse ky lajm ishte njoftuar prej kohësh, ende nuk kishte konfirmim nga asnjëra nga palët. Këtë veprim e bën vetë anglezi në rrjetet sociale. Mbrëmjen e djeshme ai ka postuar një foto të kohës kur ishte pjesë e Tiranës dhe shkruan: “Hmm, lëvizim/ shpërngulemi”.

 

Një konfirmim e dha edhe agjenti i Michael, Mario Cenolli. Ky i fundit ka ripostuar storyn e Ngoo dhe e ka shoqëruar atë me këngën e famshme të anglezëve: “It’s coming home” (po vjen në shtëpi). Kështu Ngoo pritet shpejt të vijë në Tiranë dhe të vendoset në urdhërat e Shehit në Pogradec. /abcnews.al

https://streamable.com/e5d6uo