Metz fiton dhe shpreson te mbijetesa, Monaco e dyta, zbret Marseillen në vendin e 3-të

schedule22:57 - 14 Maj, 2022

schedule 22:57 - 14 Maj, 2022

Ligue 1 ka zhvilluar mbrëmjen e sotme edhe ndeshjet e parafundit të saj, teksa Metz ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme ndaj Angers, teksa triumfuan me shifrat 1-0. Një fitore shumë e rëndësishme për Metz që tashmë shpresojnë edhe te mbijetesa.

Monaco ka arritur gjithashtu të sigurojë një fitore të rëndësishme ndaj Lens, pasi fituan me shifrat 4-2. Kjo fitore e çon në kuotën e 68 pikëve në vendin e dytë, ndërsa Marseilla u mposht nga Rennes 2-0 duke humbur kështu në vendin e 3-të në klasifikim.

Lionel Messi ishte një nga protagonistët e fitores së PSG ndaj Montpellier, pasi “Pleshti” arriti të shënonte dopietë, në fitoren 4-0 të parizienëve. Mbappe asistoi për argjentinasin në të dyja rastet, teksa vetë francezi shënoi një gol me penallti në pjesën e dytë, ndërsa vendosi emrin e tij në këtë fitore edhe Di Maria.

/f.a/abcnews.al