Meta pret delegacionin e përfaqësuesve të senatit dhe Kongresit Amerikan

schedule11:40 - 28 Maj, 2019

schedule 11:40 - 28 Maj, 2019

Presidenti Ilir Meta priti në një vizitë zyrtare një delegacion me përfaqësues të stafeve drejtuese të Senatit dhe Kongresit Amerikan, si dhe këshillit të atlantikut, kryesuar nga Damon Wilson. Pasi i njohu ata me situatën aktuale në vend duke vënë theksin tek rëndësia e bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe SHBA-së, Meta ka diskutuar me delegacionin amerikan mbi zgjidhjen e krizës së brendshme, zbatimin e reformës në drejtësi duke u mbështetur në parashikimet Kushtetuese si dhe për rolin që Shqipëria ka në rajon si faktor kyç për stabilitetin. /ABC news Albania 24/7