VIDEO/ Meta në tribunë, Celtic mposht Ferencvarosin e Uzunit

schedule18:55 - 19 Tetor, 2021

schedule 18:55 - 19 Tetor, 2021

I ndodhur në tribunën e “Celtic Park”, Ilir Meta i ka sjellë fat Celtic teksa këta të fundit fituan 2-0 ndaj Ferencvaros të Myrto Uzunit.

ë 57’ ishte Furuhashi që kaloi në avantazh Celtic duke bërë që të shpërthente stadium ndërsa në 62’ McGregor humbet një penallti që gjithsesi nuk e penalizon skuadrën.

Në 81’ ishte Turnbull që shënoi dhe golin e dytë për të vulosur fitoren teksa Ferencvarosi mbetet në fund të renditjes me zero pike. /abcnews.al/