Meta: Gënjeshtra e Ramës nuk është lajm, platforma ka shkuar te ambasadorja me 8 prill

schedule14:05 - 22 Maj, 2020

schedule 14:05 - 22 Maj, 2020

Presidenti Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama i cili thekson se nuk ka marrë asnjë platformë integrimi nga kreu i shtetit.

Ne reagimin e tij kreu i shtetit thekson se platforma u është dërguar me 8 prill të gjithë ndërkombëtarëve dhe që Rama gënjen nuk është lajm për të huajt.

Lexo edhe: Rama i përgjigjet Metës: S’më ka dorëzuar platformë, jam gati të ulem me të

Që Platforma për Integrimin Europian (Non Paper) i është paraqitur Ambasadores së SHBA që më 8 prill 2020 është FAKT.

Që Rama GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt”, shkruan Meta./abcnews.al