Mësoni çfarë ka rezervuar moti për këtë të premte

schedule07:17 - 6 Mars, 2020

schedule 07:17 - 6 Mars, 2020

Deri në mesditë do të mbetemin nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave, më të dukshme paraqiten në Veri-Veriperëndim të vendit.

Pasditja sjell shtim të vranësirave dhe në pjesën tjetër të territorit ku priten reshje të pakta shiu në rajonin verior dhe pjesërisht në qender.

https://studio.youtube.com/video/2CQ0IUP3yRg/edit

Temperaturat e ajrit rriten sërisht duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 1°C mëngjesi në zonat malore deri në 21 °C mesdita në zonat e ulta dhe bregdet.

Era do fryjë mestare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi deri në 40 km/h nga drejtimi jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë./abcnews.al