Mes artit dhe humanizmit, Inva Mula i bën thirrje artistëve të dhurojnë gjak

schedule15:38 - 5 Dhjetor, 2022

schedule 15:38 - 5 Dhjetor, 2022

Sopranoja me famë botërore, Inva Mula këtë fillim javë e ka nisur në hollin e operas, jo për një koncert, por si një vullnetare e përhershme e dhurimit të gjakut. Arti është humanizëm, ndaj sopranoja i bën thirrje artistëve që të solidarizohen me fushatën e dhurimit të gjakut.

 “Nuk ka artist që mos ta ketë të zhvilluar sensin e humanizmit. Të jesh artist në skenë nuk mjafton”, tha ajo.

Artistja rikthehet pas 5 vitesh  për një bashkëpunim  me Teatrin e Operas dhe Baletit si regjisore. Opera “Karnavalët e Korçës”, e cila shënon 45 vjetorin e premierës është një vepër që e mbush  me emocione. E cilëson këtë krijim si një moment të rëndësisëhm të karrierës së saj.

Atmosfera e festave të fund vitit artistës Inva Mula i jep një energji pozitive. Artistja zbulon se natën e ndërrimit të viteve do e festoi larg.

/abcnews.al