Merkato tek Atalanta, Juventusi synon yllin e ekipit bergamask

schedule09:59 - 12 Gusht, 2020

schedule 09:59 - 12 Gusht, 2020

Antonio Percassi dëshiron t’i mbajë gjithë yjet tek Atalanta edhe sezonin tjetër, por përballë ofertave të parefuzueshme do të dorëzohet. “Mund të bëjmë vetëm një shitje, gjithmonë nëse vjen oferta e duhur“, u shpreh presidenti i klubit bergamask ditën e djeshme.

Ai mund të jetë Duvan Zapata. Goleadori i ekipit të Gasperinit, pëlqehet dhe kërkohet nga Juventusi. Shumë emra përfliten për zëvendësuesin e Gonzalo Higuain dhe kolumbiani është një prej tyre. Drejtuesit e “Zonjës” e shohin si partnerin ideal të CR7.

19 gola ka realizuar këtë sezon 29-vjeçari, shifra që mund t’i përmirësojë duke filluar nga dueli i mbrëmjes së sotme kundër PSG-së. Atalanta kërkon minimalisht 60 milion euro për ta lënë të lirë dhe Sportmediaset raporton se kampionët e Italisë do të nisin negociatat pasi të përfundojë Championsi i këtij sezoni. /abcnews.al