Mercedesi sjell zyrtarisht modelin e ri S-Class, do të befasoheni nga dizajni i tij

schedule09:17 - 3 Shtator, 2020

schedule 09:17 - 3 Shtator, 2020

Prodhuesi i njohur gjerman i makinave, Mercedes-Benz, ka publikuar pamjet e para të modelit, S-Class. Prodhuesi i njohur do të ofrojë versionin me naftë, hibrid dhe me energji, ndërsa më vonë pritet të dalë në treg edhe modeli sportiv, S63 AMG.

Modeli i ri ka pësuar ndryshime të dukshme edhe në brendësinë e tij. Në mes ka një ekran të madh, të vendosur në mënyrë pothuajse vertikale, në anën e djathtë të shoferit. Ndërsa sistemi i asistimit me zë është më i avancuari deri më tani në tregun e makinave, duke njohur 27 gjuhë të ndryshme. Kompania gjermane ka plane që të mos i prodhojë më modelet S-Class Coupe dhe SClass Cabrio./abcnews.al