Mendes ushtron presion për të sjellë Lopeteguin tek United

schedule21:11 - 21 Nëntor, 2021

schedule 21:11 - 21 Nëntor, 2021

Kini kujdes me Sevillan dhe kërcënimi nga Premier League nuk do të prekë vetëm Koundé, dhe Julen Lopetegui mund të largohet menjëherë nga Nervión për t’u bërë trajneri ri i Manchester United.

Pas largimit të tij nga Real Madridi, trajneri kishte oferta nga Anglia, madje kaloi pak kohë me një mësues duke përmirësuar anglishten e tij, por u shfaq Sevilla. Tani, pas triumfimit me klubin e Seviljes dhe konsolidimit të tij si një nga më të mëdhenjtë e La Liga-s dhe pas shtimit të një Europa League në këtë periudhë, vjen një mundësi unike, zëvendësimi i Ole Gunnar Solskjaer në United.

Norvegjezi është shkarkuar dhe urgjentisht kërkohet një zëvendësues për stolin. Jorge Mendes po tërheq fijet dhe po ushtron presion për të qenë trajneri i Sevilla-s dhe jo Zinedine Zidane, dhe këto janë aktualisht opsionet më të realizueshme të trajtuara nga skuadra e Old Trafford.

Për agjentin portugez, ai plotëson cilësitë që i duhen United për të marrë arratinë dhe për t’u rikthyer për të udhëhequr në Evropë dhe Angli me një projektor në një afat të shkurtër afatmesëm. Bordi ka dyshime dhe nëse nuk e bindin Zidane, Lopetegui është i radhës në listë. /abcnews.al