Menaxheri dhe punonjësja vjedhin miliona lekë nga kompania ku punonin, në fund e pësojnë

schedule15:37 - 20 Tetor, 2021

schedule 15:37 - 20 Tetor, 2021

Tiranë- Një 34-vjeçar është arrestuar nga policia për shkak se akuzohet për vjedhje në një kompani.

I arrestuari është A. D., 34 vjeç, me detyrë menaxher i një kompanie private. Po ashtu njoftohet  se u procedua në gjendje të lirë J. D., 35 vjeçe, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë vjedhur shumën 3.500.000 lekë të rinj në subjektin ku punonin.

Njoftimi i policisë:

Nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar u bë ndalimi i shtetasit A. D., 34 vjeç, me detyrë menaxher i një kompanie private, si dhe u procedua në gjendje të lirë shtetasja me iniciale J. D., 35 vjeçe, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë vjedhur shumën 3.500.000 lekë të rinj në subjektin ku punonin.

/abcnews.al/