Meghan Markle: Kam tentuar të vetëvritem kur isha shtatzënë me djalin

schedule07:34 - 8 Dhjetor, 2022

schedule 07:34 - 8 Dhjetor, 2022

Meghan Markle zbuloi se dikur kishte menduar vetëvrasësjen dhe tha: “Unë nuk dua që askush të ndihet vetëm”. Duka dhe Dukesha e Sussex-it morën çmimin për të drejtat e njeriut Robert F. Kennedy për nder të qëndrimit të tyre ” heroik” kundër racizmit brenda familjes mbretërore.

Në ceremoninë e çmimeve Ripple of Hope në Nju Jork të martën, Meghan, 41 vjeç, u pyet pse vendosi të fliste për atë kohë në jetën e saj gjatë intervistës së saj dhe të Princit Harry në 2021 me Oprah.

Sipas Page Six, Meghan Markle i tha publikut: “ Nuk dua që askush të ndihet vetëm. Dhe kur keni kaluar çdo gjë që është e vështirë, veçanërisht vitet e fundit me karantinën dhe COVID, kjo rritje në numrin e njerëzve që kanë atë lloj përvoje që mund të mos e shprehin.’

“Ne të gjithë kemi nevojë, kur mundemi, nëse ndihemi mjaft të guximshëm, të flasim sinqerisht për përvojën tonë. U jep të tjerëve hapësirën dhe kurajon për të bërë të njëjtën gjë, por më shumë që të ndihen vërtet sikur nuk janë vetëm, sepse mendoj se shpesh mund të jetë pengesa më e madhe kur ndihesh kështu, nuk mund të shohësh një rrugëdalje.” shtoi Markle, shkruan abcnews.al.

Pasi pranoi çmimin e tyre, Megan shtoi për vendimin e saj: “Por në fund të fundit, nëse mendoni se ka dikush tjetër që e ka pasur atë përvojë dhe elasticitet, mendoj se kjo është ajo që shumica e njerëzve ndoshta kërkojnë në ato momente. Dhe kjo është arsyeja pse mora vendimin të them thjesht “nëse përvoja ime mund të ndihmojë dikë tjetër të mos ndihet njësoj ose të dijë se ka shpresë, atëherë ia vlen çdo sekondë”.

Meghan Markle pranoi se kishte mendime për vetëvrasje kur ishte shtatzënë me djalin Archie, duke thënë gjatë intervistës së Oprah 2021: “Më vinte shumë turp ta them dhe t’ia pranoja Harry-t, sepse e di sa shumë humbje ka pësuar. Por e dija nëse nuk e thosha, do ta thosha dhe thjesht nuk do të doja të jetoja më dhe ky ishte një mendim konstant shumë i qartë, i vërtetë dhe i frikshëm.’/abcnews.al