Me heronjtë e Valbonës, një kamion me plehra dhe plot surpriza

schedule15:42 - 7 Nëntor, 2020

schedule 15:42 - 7 Nëntor, 2020

“Nuk është karantinë”, është emisioni më i ri me gazetarin Eni Shehu që ka nisur rrugëtim e tij këtë të shtunë në ekranin e ABC.

Emisioni i sotëm nis me një udhëtim në Valbonë, ku vetë gazetari është bërë pjesë e një grupi aktivistësh të cilët kishin marrë për sipër që të pastronin parkun e Valbonës rreth e rrotull.

Skuadra e ABC bashkë me këtë grup guide për destinacionet më të magjishme të veriut u përball me mjaft sfida, ku një ndër to ishte pastrimi i disa zonave ku papërgjegjshmëria e qytetarëve kishte lënë për të dëshiruar.

Ndër të tjera në të gjithë këtë rrugëtim shikohet aksioni i jashtëzakonshëm i pastrimit që ndërmori grupi, i cili rezultoi po aq spektakolar sa edhe natyra e egër që të ofrojne bjeshkët./abcnews.al