Mbyllet pa gola: Kumbulla-Rrahmani frenojnë Lazion, Luis Alberto i pafat
Kumbulla në një dyluftim me Milinkovic Savic

22:40 | 05/02/202022:400

Verona konfirmohet sërish si një nga ekipet më të vështira për t’u mundur dhe ia del të frenojë Lazion në “Olimpico”. Marash Kumbulla dhe Amir Rrahmani neutralizuan Ciro Immobilen dhe sulmin bardhekaltër, teksa në një ditë super ishte edhe portieri Silvestri.

Ekipi i Inzaghit tentoi golin e fitores, por Luis Alberto, më i miri i Lazios këtë ndeshje, goditi dy herë shtyllën dhe ishte i pafat. Emocionuese ishin edhe minutat e fundit të ndeshjes me “Olimpicon” e mbushur plot që shtyu Lazion drejt fitores, por goli deciziv nuk u shënua.

 

 

Ky barazim e ngjit ekipin kryeqytetas në kuotën e 50 pikë, katër më pak se Juventusi dhe një më pak se Interi. Ndeshja e shtatë pa humbje për Veronën, që është edhe mbrojtja e katërt më e mirë e Serie A. /abcnews.al

Lazio – Verona 0-0

 

Renditja e Serie A

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono