Mbretëresha Elizabeth del nga spitali, si paraqitet gjendja e saj shëndetësore

schedule14:55 - 22 Tetor, 2021

schedule 14:55 - 22 Tetor, 2021

Mbretëresha Elizabeth II kaloi një natën në spital dhe te enjten u kthye në Kështjellën Windsor.

Sipas mediave të huaja, ajo tani është në humor të mirë dhe i është rikthyer detyrave në Pallatin Mbretërore.

95-vjeçarja ka kryer disa kontrolle mjekësore, duke përjashtuar mundësinë e infektimit me Covid-19, në këtë situatë pandemike.

Sipas Buckingham Palace, mjekët e kanë këshilluar Mbretëreshën që të pushojë disa ditë, pas një orari të angazhuar.

Si pasojë, është anuluar një vizitë e saj në Irlandën Veriore, e planifikuar për këtë javë.

Kjo është hera e parë që ajo i drejtohet spitalit që nga viti 2013, kur kishte probleme ne sistemin tretes./abcnews.al