Mbledhja e Alibeajt me kolegjin e kryetarëve, Balliu: Mund të kërkojë çdo gjë, por votën nuk na e heq dot

schedule21:14 - 4 Nëntor, 2022

schedule 21:14 - 4 Nëntor, 2022

Shefi i organizimit te Rithemelimi, Klevis Balliu ka komentuar takimin e kryetarit të Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj, i cili ndodhej pasditen e sotme në Fier.

Alibeaj zhvilloi një takim me kolegjin e kryetarëve dhe kryesinë dhe deklaroi për mediet se shumë shpejt do të prezantojnë kandidaturat e tyre për 61 bashki.

Lexo edhe: Alibeaj nga Fieri: Shumë shpejt do deklarojmë kandidaturat për të gjitha bashkitë

I ftuar në emisionin “Log.” në Abc, me gazetarin Endri Xhafo, Balliu theksoi se agjenda politike e Alibeaj kërkon të ndryshojë mënyrën e përzgjedhjes së kandidatëve.

Balliu: Këto janë zhurma kot. Mbledh 30 njerëz aty dhe thotë mblodha kolegjin e kryetarëve. Unë ndjej keqardhje. Atje ka demokratë me intelekt të lartë, të cilët për arsye të ndryshme kanë pikëpamje ndryshe nga ne. Por agjenda politike që ka Alibeaj kërkon të shuajë mënyrën e përzgjedhjes së kandidatit. Ti mund të kërkosh gjithçka, por votën nuk mund të na i heqësh.  

/Abcnews.al/