Mbi 200 të infektuar dhe dy viktima nga Covid në Maqedoni

schedule13:44 - 7 Prill, 2022

schedule 13:44 - 7 Prill, 2022

Maqedonia e Veriut vijon që të shënojë një numër të lartë të rasteve të reja të konfirmuar me Covid.

Gjatë 24 orëve të fundit na Maqedoni janë kryer 2.285 teste, ndërsa janë regjistruar 202 raste të reja me koronavirus dhe kanë humbur jetën dy persona.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 201 pacientë të shëruara nga koronavirusi.

Numri i personave të diagnostikuar me COVID-19 ka arritur në 307.344, numri i të shëruarve është 296.574, numri i vdekjeve është 9.236, ndërsa numri i rasteve aktive është 1.534./abcnews.al