Mbi 16 mijë viktima nga tërmeti në Turqi dhe Siri, zvogëlohen shpresat për të mbijetuar

schedule10:02 - 9 Shkurt, 2023

schedule 10:02 - 9 Shkurt, 2023

Ka shkuar mbi 16 mijë numri i viktimave nga tërmeti në Turqi dhe Siri.   Sipas zyrtarë të qeverisë siriane dhe një grup shpëtimi në veriperëndim të vendit të kontrolluar nga rebelët, numri i viktimave nga tërmeti në Siri ka shkuar në  3,162.

Agjencia turke e fatkeqësive tha më herët të enjten se numri i personave të konfirmuar të vdekur kishte shkuar në 12,873 gjatë natës.

Kjo do të thotë se numri i përgjithshëm i viktimave nga tërmetet në të dy vendet ka shkuar në 16,035.

/abcnews.al