Maskë bukurie e Krishtlindjeve me mjaltë, limon dhe 2 përbërës të tjerë për lëkurë me shkëlqim

schedule13:08 - 19 Dhjetor, 2022

schedule 13:08 - 19 Dhjetor, 2022

Maska e fytyrës me kafe premton të ndriçojë lëkurën e shurdhër dhe të lodhur. Është maska ​​ideale për të gjitha llojet e lëkurës dhe ndër të tjera jep edhe qëndrueshmëri. Truku i fundit për t’i dhënë fund pushimeve.

Përbërësit që ju nevojiten për maskën e fytyrës me kafe

  • 1/2 filxhani kafe organike e bluar me çaj
  • 1/2 filxhani çaji organik pluhur kakao pa sheqer
  • 1 l çaj me qumësht të plotë
  • 1 lugë gjelle lëng limoni (për lëkurë të thatë, provoni vaj ulliri ose bajame)
  • 1 lugë gjelle mjaltë

Si të bëni maskën e kafesë

Në një enë përzieni kafen me pluhurin e kakaos. Shtoni qumështin, përzieni derisa të formohet një pastë. Për një pastë më të trashë, përdorni më pak qumësht.

Shtoni lëngun e limonit dhe mjaltin. Aplikojeni në lëkurë dhe lëreni të thahet (deri në 20 minuta).

Shpëlajeni tërësisht me ujë të vakët.

Nëse ju ka mbetur maskë, mund ta ruani në frigorifer deri në 3 ditë./abcnews.al