Masazh për fytyrën me kripë

schedule22:56 - 15 Shtator, 2021

schedule 22:56 - 15 Shtator, 2021

Përdorimi i kripës në lëkurë mund ta bëjë lëkurën më të butë dhe më elastike, por gjithashtu të zvogëlojë shfaqjen e vijave të imta, rrudhave dhe celulitit.

Punon si një hidratues për lëkurën e thatë të plasaritur dhe balancon yndyrën.

Masazhoni me kripë për lëkurë me shkëlqim

Masazhoni në lëvizje rrethore me një përzierje kripe dhe vaj ulliri, lëreni për disa minuta dhe më pas shpëlajeni.

Masazhi rrit qarkullimin në lëkurën tuaj, vaji i ullirit hidraton dhe kripa dëbon qelizat e vdekura./abcnews.al